Vianočný koncert Márie Čírovej a Roba Opatovského vo Vranove nad Topľou nebol iba o známych vianočných hitoch obidvoch umelcov. Pieseň Vianoce si s nimi zaspieval aj farský detsko-mládežnícky spevácky zbor Bambino luci.

   V závere roka absolvovali Mária Čírová a Robo Opatovský spoločné turné, v rámci ktorého vystúpili aj vo vranovskom Mestskom dome kultúry. Pri tejto príležitosti vedúci farského detsko-mládežníckeho speváckeho zboru Bambino luci Martin Buzáš napísal manažérovi Márie Čirovej e-mail s prosbou, či by si mohli spolu zaspievať. Keďže Vianoce sú o splnených prianiach, slovo dalo slovo a spoločná pesnička bola na svete. „Martin poslal manažérovi nahrávku dvoch piesní, Vianoce a Nesiem vám noviny, ktoré sme spievali minulý rok na vianočnom koncerte. Napísali sme mu, čo to o nás, kde pôsobíme a čo robíme v našej farnosti. Manažér sa vyjadril, že si s nimi môžeme zaspievať práve pesničku Vianoce, pretože pieseň Nesiem vám noviny bola na našom koncerte v inej úprave, akú spievali vo Vranove Robo s Máriou,“ uviedla dirigentka farského detsko-mládežníckeho speváckeho zboru Bambino luci Katarína Lehončáková.

   Hodinu pred koncertom si členovia Bambino luci dali s Máriou a Robom spoločnú zvukovú skúšku a po desiatich minútach boli navzájom pripravení na spoluprácu, ktorá dopadla na výbornú a koncertu dodala nádhernú atmosféru. „Veľmi nás potešila už ich reakcia počas skúšky, pretože z našej pripravenosti boli unesení a vychvaľovali nás. Bol to neuveriteľný zážitok nielen pre deti, ktoré nemohli doma z toľkej radosti zaspať, ale aj pre nás starších, ktorí sme takúto skúsenosť zažili po prvýkrát a povedali si, že sa oplatí makať,“ dodala s úsmevom K. Lehončáková.

   Zbor Bambino luci (I Bambini della Luce) - Deti Svetla pôsobí pri Bazilike Narodenia Panny Márie vo Vranove nad Topľou už od roku 1982. Okrem pravidelnej účasti na bohoslužbách, ktoré obohacuje svojím spevom, pripravuje aj iné aktivity ako výlety, športové a kultúrne akcie, ktoré pomáhajú spoločenstvu prehĺbiť si vzájomné vzťahy i upevniť sa vo viere. „Každým rokom sa snažíme napredovať a skúšame nové výzvy. Deti a mladých motivujeme aj letnou chatovačkou, grilovačkou, tohto roku aj výletom do Šaštína a turistikou na Čičvu, aby si speváci o pár rokov povedali, že okrem zdokonalenia sa v speve nabrali aj nové skúsenosti a zážitky. Od roka 2018 dúfame, že spolu s Božou pomocou zažijeme ďalšie takéto nezabudnuteľné a krásne chvíle s našimi úžasnými zboristami a hudobníkmi,“ zapriala si K. Lehončáková.

                                                                                                      Zdroj: Vranovské Novinky (IM)

Bambino na koncerte s Čírovou a Opatovským